Brezplačni digitalni “FRIŽIDER” za otroke 8-15 let

Varni internet ter Fakulteta za računalništvo in informatiko Vas vljudno vabita na
BREZPLAČNI DIGITALNI “FRIŽIDER” za otroke 8-15 let, dne 19.junija 2021 s pričetkom ob 9.30h, na FRI, Večna pot 113, 1000 Ljubljana.

V frižiderju udeleženci skozi različne krajše in daljše projektne naloge postopoma usvajajo znanja varne in odgovorne uporabe spleta, osnove računalništva, pridobivajo veščine robotike, obogatene resničnosti (AR), Interneta stvari (IoT) ter ob tem spoznavajo programske jezike. S tem bodo udeleženci gradili razumevanje novodobne tehnologije in skozi doživetja razvijali digitalne spretnosti za boljše upravljanje lastne spletne pojavnosti in varnosti!

Odklenite otrokov potencial z našimi doživetji -> Prijava na dogodek .

Zakaj obiskati Frižider!

Strokovni mentorji
Mladi, a izkušeni, ter v področje, ki ga poučujemo, aktivno vključeni mentorji pod strokovnim vodstvom fakultetnih profesorjev;

Učenje preko izzivov
Z različnimi krajšimi in daljšimi projektnimi nalogami usvajajo korake novodobne tehnologije – AR, IoT, robotika..;

Vroče tehnične teme
Tehnični svet se hitro premika. Danes pokrivamo robotiko, obogateno resničnost in spletno varnost. Jutri? Mogoče najnovejša tehnologija, ki spreminja zdravje!;
Zaiskrimo kreativnost
Doživetja, ki udeležencem pomagajo zgraditi zaupanja v lastna znanja, hkrati pa spoznavajo nove prijatelje in odkrivajo nove strasti.
Skladnost programa z EU priporočili – DigComp 2.1
Doživetja so pripravljena in se izvajajo v skladu s smernicami digitalnega opismenjevanja prebivalcev EU DIGCOM
Rezervirajte si svoje mesto v Frižiderju!
Veseli bomo vašega obiska.