LETOŠNJA GENERACIJA PETOŠOLCEV PRIDOBILA KOLESARSKE IZPITE

Vsi učenci petih razredov so uspešno zaključili z usposabljanjem za pridobitev kolesarskega izpita.

Usposabljanje za pridobitev kolesarskega izpita je razporejeno skozi celo šolsko leto. Petošolci najprej opravijo teoretični del, ki zajema poznavanje cestno-prometnih predpisov. Sledi pregled koles in vožnja na spretnostnem poligonu, ki vključuje vožnjo z eno roko, slalom med stožci, vožnjo po ravni črti, pravočasno zaustavljanje itd. Preden se podamo na cesto učence odpeljemo na simuliran prometni poligon, to nam že vrsto let prijazno omogočijo policisti Policijske akademije v Tacnu. Vožnji po cesti v okolici šole sledi še najpomembnejše – glavna izpitna vožnja. Letošnje leto so bili vsi učenci uspešni, s tem so pridobili prave kolesarske izkaznice.

Starši pojdite s svojimi otroki še kdaj na kolo, saj kljub temu, da se lahko samostojno vozijo v prometu, še niso sposobni obvladati zahtevnih oz. novih prometnih situacij.

Miha Kimovec, mentor kolesarskega krožka