Državno prvenstvo v atletiki

Športni park v Žalcu je bil v sredo, 7. junija prizorišče velikega uspeha naših atletov. Na finalu osnovnošolskega državnega prvenstva v kraljici športov so nastopili izjemno, na tartanu so pokazali vse svoje mojstrstvo, srčnost in pripadnost športu -> SLIKE.

Nagrada za ves vložen trud in nervozo pred štartom je bila osvojitev srebrne in bronaste medalje.

Simon Jakofčič Smrekar (9.b) je z bliskovitim zaključnim delom in novim osebnim rekordom osvojil 2. mesto v teku na 1000 metrov. Njegov čas pa zavidanja vreden 2:44,00.

Štafeta v postavi Gal Lunder (9.b), Žiga Rakun (9.c), Simon Jakofčič Smrekar (9.b) in Martin Mlinšek (9.c) je v disciplini 4 x 100 metrov dokazala, da ekipni duh in izjemna motiviranost, poleg hitrih nog, prinašata uspeh. Naši devetošolci so v zadnji disciplini atletskih tekmovanj osvojili 3. mesto, čas 47,48.

Žiga Rakun (9.c) je v skoku v višino letvico podrl na višini 168 cm, s preskočenimi 165 cm je osvojil 12. mesto.

Taja Pipan (9.c) je v metu vortexa (po slovesko žvižgača) z daljavo 44,53 m osvojila 14. mesto.