Učenci idejno zasnovali Kopitrol

V okviru Turistične vzgoje in projekta Turizmu pomaga lastna glava TPLG, so se učenci Adrijana Pavlović 9. a,   Domen Jenko 9. b, Lina Pipan 9. a, Žan Pirc Jeraj 8. b, Patrik Fabjan 8. b, Jana Jerman 9. b, Tea Letnar, 9. b, Taja Tadeja Špenko 9. b in Maša Jerman 8. c, predstavili in pomerili z drugimi šolami na Tržnici idej v Merkator centru Kranj. Osvojili so odlično 2.mesto. Čestitke!

Skupina učencev je poskusila v letošnjem šolskem letu Vodice čim bolj turistično doživeti. Da pa bi te izkušnje doživeli tudi drugi, so se odločili, da bi turistično ponudbo Vodic razsvetlili s parkom za rolanje. Dodali so mu rdečo nit, našega rojaka, slavnega jezikoslovca Jerneja Kopitarja. Ker pa je park za rolanje bolj ali manj kultura mladih, so Jerneja Kopitarja predstavili skozi grafite. Da bi imeli z našim jezikoslovcem skupaj res en nepopisen užitek, so se odločili, da bo park v obliki čevlja (Kopitar-kopito) in poslikan v  modri, rdeči ter beli barvi, barvah naše zastave -> VEČ v predstavitveni nalogi.