Zlati in srebrni matematiki in logiki

V letošnjem šolskem letu smo kljub po nekajkratnih prestavitvah imeli le priložnost do tekmovanja tudi iz matematike in logike.

Tekmovanje v znanju matematike

V soboto, 15. maja 2021, je potekalo državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja od 5. do 9. razreda. Udeležilo se je 2193 učencev iz cele Slovenije, od tega tudi 10 učencev naše šole. Vsi so dosegli odlične rezultate, saj so osvojili 5 zlatih in 5 srebrnih priznanj.

Ime in priimekRazredMentorPriznanje
 Janž Maksim Ulčar5.aTeja Vilfansrebrno
 Zala Bartol7.aLidija Šuštarzlato, 12. mesto
 Daša Pajor7.cLidija Šuštarzlato, 12. mesto
 Tilen Bilban7.bLidija Šuštarsrebrno
 Ajd Hodžar8.bJure Grilczlato, 4. mesto in pohvala
 Val Srabotič8.bKlavdija Cof Mlinšekzlato, 38. mesto
 Nik Grešak8.bKlavdija Cof Mlinšeksrebrno
 Benjamin Rajer9.aKlavdija Cof Mlinšekzlato, 23. mesto
 Matija Kavčič9.bLidija Šuštarsrebrno
 Anja Jenko9.aKlavdija Cof Mlinšeksrebrno

Tekmovanje iz logike  ( mentor Lidija Šuštar)

V mesecu marcu je potekalo državno tekmovanje v znanju iz logike. Udeležilo se je 1622 tekmovalcev od 7. do 9. razreda in med njimi tudi naši učenci. Dosegli so odlične rezultate.

2 učenca sta dosegla zlato priznanje in 1 učenec srebrno priznanje.

Daša Pajor  iz 7. c razreda je rešila vse naloge 100%  in s 1. mestom postala absolutna zmagovalka in državna prvakinja. Z odlično uvrstitvijo je prejela zlato priznanje in pridobila nagrado za brezplačno udeležbo na poletnem taboru po lastni izbiri v organizaciji ZOTKS.

Benjamin Rajer iz 9. a razreda je prav tako z odličnim 6. mesto prejel zlato priznanje.

Ajd Hodžar iz 8. b razreda je prejel srebrno priznanje in le 0,5 točke mu je zmanjkalo do zlatega priznanja.

Vsem tekmovalcem čestitamo za vrhunske rezultate.

Vodja aktiva matematikov Lidija Šuštar