Odlični rezultati na tekmovanju iz Logike

V letošnjem šolskem letu smo imeli malo več sreče in priložnost do tekmovanja iz logike po načrtovanih datumih.

Na šolskem tekmovanju iz logike za bronasto priznanje, ki je potekalo 23.9.2021, je sodelovalo skupaj 95 učencev od 3. do 9. razreda in sicer:

– od 3. do 5. razreda     47 učencev ,

– od 6. do 9. razreda     48 učencev

Skupaj je doseglo bronasto priznanje 48 učencev:

– 3. do 5. razred:     24 učencev ,

– 6.do 9. razred:     24 učencev

V OŠ se tekmovanje za skupine do 7. razreda zaključi na šolskem tekmovanju, zato se na državno tekmovanje uvrstijo le tekmovalci 7., 8. in 9. razredov.

Letošnje leto prinaša še eno novost. Zaradi novega Pravilnika o tekmovanju, ki so ga pripravili na MIZŠ, so uvedli za 8. in 9. razrede OŠ še regijsko tekmovanje.

Regijsko tekmovanje za 8. in 9. razrede je bilo v soboto, 16. 10. 2021, na OŠ Spodnja Šiška v Ljubljani. Skupaj se je uvrstilo iz 8. in 9. razreda 11 učencev:

8. RAZRED
ZalaBartol8.a
JureRant8.a
FlorijanKremžar8.a
DašaPajor8.c
MajHodžar8. c
DomenPodgoršek8. a
DominikKavčič8. b
TilenBilban8. b
9. RAZRED
AjdHodžar9.b
ValSrabotič9.b
NikGrešak9.b

Vseh 11 učencev so prejemniki bronastega priznanja na regijskem tekmovanju iz logike.

Državno tekmovanje za 7. razrede je bilo v soboto, 16. 10. 2021, na OŠ Spodnja Šiška v Ljubljani. Skupaj so se uvrstile na državno tekmovanje iz 7. razreda 4 učenke:

7. RAZRED
ZalaStare7. c
MancaDebevec7. b
NyahČebašek7. b
LiliPerko7. a
Tri učenke so dosegle srebrno priznanje:
MancaDebevec7. b
NyahČebašek7. b
ZalaStare7. c
Državno tekmovanje za 8. in 9. razrede pa je bilo v soboto, 6.11.2021, na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani. Skupaj so se uvrstili 4 učenci:                           Zala Bartol 8. a Maj Hodžar 8. c Val Srabotič 9. b   Ajd Hodžar 9. b

Dva učenca iz 9. razreda sta dosegla zlato priznanje: