Na tekmovanju iz fizike izjemni

Konec meseca maja je bilo državno tekmovanje iz fizike za Stefanovo priznanje. Tekmovanje, ki ga organizira Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije, je potekalo na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Tekmovalci so v štirih šolskih urah dolgem preizkusu izkazovali znanje na teoretičnem in praktičnem področju. Tekmovalo je 260 tekmovalcev iz vseh osnovnih šol v Sloveniji.

Naši  učenci so bili izjemni na obeh področjih. Domov so prinesli kar 4 zlata in 2 srebrni priznanji.

Najuspešnejši so bili Daša PajorZala BartolDomen Podgoršek in Jure Rant, ki so v kategoriji devetošolcev prejeli zlato priznanje.

Uspeh so s srebrnimi priznanji dopolnili še osmošolec Tim Bizilj in devetošolec  Tilen Bilban

Zaradi izjemnega dosežka je Zalo in Dašo DMFA povabilo na priprave na mednarodno naravoslovno olimpijado.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke!

Mentorica Klavdija Cof Mlinšek